Menu

Aktualności (2756)

Warsztaty dla seniorów

Gmina Ostrów Wielkopolski oraz Aglomeracja Kalisko - Ostrowska zorganizowały warsztaty dla seniorów. W ciągu dwóch dni uczestnicy uczyli się m.in.: zgłaszać swoje postulaty do gminy, budować siłę swojego potencjału oraz spróbowali sił w wystąpieniach publicznych. Warsztaty prowadził Damian Dubina, prezes Fundacji Instytut Rozwoju Aktywności w Poznaniu. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu pt.: Czas na seniora w Metropolii Poznań i Aglomeracji Kalisko- Ostrowskiej.

Czytaj dalej...

Zwycięstwo uczennicy szkoły podstawowej w Sobótce

Kinga Szymankiewicz ze Szkoły Podstawowej w Sobótce została laureatką konkursu:"Cztery pory roku z OZE", organizowanego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Kinga nie miała sobie równych. Zajęła I miejsce. W nagrodę otrzymała rower o wartości prawie dwóch tysięcy złotych, szkoła natomiast uhonorowana została bonem pieniężnym na kwotę półtora tysiąca złotych.

Czytaj dalej...

Wyjazd integracyjny Koła Przyjaciół Dzieci i Osób Sprawnych Inaczej

Koło Przyjaciół Dzieci i Osób Sprawnych Inaczej, istniejące przy Szkole Podstawowej w Daniszynie swoją działalność rozpoczęło w roku 2006. Od tej pory prawie co roku są organizowane wyjazdy i spotkania dla jego podopiecznych. Mają one na celu wspólne spędzenie czasu i integrację osób i dzieci niepełnosprawnych ze środowiskiem szkolnym.

Czytaj dalej...

Narodowe czytanie

 

Już dziś, w sobotę 7 września Narodowe Czytanie! Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Zapraszamy Państwa do wspólnego czytania. Gorzyce Wielkie, sala wiejska, godz. 16:00.
Biblioteka zachęca także do przyniesienia własnych egzemplarzy lektur i złożenia w nich pamiątkowej pieczęci.

Czytaj dalej...

Zaproszenie

 

 "Co z parkiem przy parkowej" zapraszamy Państwa na drugą część rozmów przy wspólnym stole.

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich, 17 września godz. 19:00. Zapisy do 16 września pod nr tel. 62/734-73-70 oraz u sołtysa Gorzyc Wielkich 665-990-057

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas