Menu

Wybory strażackie

Wybory strażackie

W sobotę, 6 stycznia na sali wiejskiej w Gorzycach Wielkich odbyło się Walne Zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej o charakterze sprawozdawczo - wyborczym. Ukonstytuował się nowy zarząd, dokonano podsumowania działalności w 2017 roku.


Spotkanie rozpoczęło się od powitania przez Prezesa OSP Wiesława Kempińskiego, wspólnej modlitwy pod przewodnictwem księdza proboszcza Jacka Bochniaka. Uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem oraz złożyli sobie życzenia noworoczne. W trakcie zebrania przedstawiono sprawozdania dotyczące działalności, osiągnięć i finansów OSP w Gorzycach Wielkich za 2017 rok jak oraz plan działania na 2018 rok. Zostały wręczone odznaki za 40, 20 i 5 - letnią służbę. - Dotychczasowy Zarząd jest bardzo dobry, przede wszystkim widać, że się starają . W tym roku jest bardzo dużo wręczanych odznak, za zasługi i czynny udział w OSP. W zarządzie gminnym wzbudziło to niemały szok, że te wszystkie dziewczyny, które są 5 lat w straży dostają dziś odznaczenia - powiedziała pani Irena Poprawa, kronikarka OSP Gorzyce Wielkie, która również otrzymała oznakę za 20 - letnią służbę. Przed strażakami ochotnikami stoją kolejne wyzwania, które zamierzają systematycznie i z pełnym zaangażowaniem realizować w roku 2018. Prezesem został Wiesław Kempiński, z-ca prezesa Dylak Hieronim, naczelnikiem Eugeniusz Kotecki, za-naczelnika Adam Wolniaszczyk, sekretarzem Maciej Maroszek, skarbnikiem Maciej Wolniaszczyk, gospodarzem Tomasz Kołodziej. Komisja Rewizyjna Rafał Litwin przewodniczący, Irena Poprawa z-ca przewodniczącego, Maria Tyrka członek komisji.

Ostatnio zmienianyczwartek, 11 styczeń 2018 12:58

Komentarze   

0 #1 irena 2018-01-12 12:19
8) Odznaki , które zostały wręczone na zebraniu walnym nie mają nic wspólnego z zasługami dla pożarnictwa . To tylko odznaki wysługi w OSP . Za zasługi dla pożarnictwa otrzymuje się odznakę STRAŻAK WZOROWY albo medale . BRĄZOWY , SREBRNY albo ZŁOTY . Szok wzbudziło to , że w jednym roku aż piętnaście osób w tym 11 kobiet wstąpiło do OSP w Gorzycach Wielkich , to było w 2013 roku , a teraz wszystkie te osoby otrzymały odznakę 5-lat w OSP . Pozdrawiam .
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas