Menu

Dzień Babci i Dziadka w Łąkocinach

Dzień Babci i Dziadka w Łąkocinach

Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków.


Dnia 28 stycznia 2018r. o godzinie 14.00 w sali wiejskiej w Łąkocinach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez Radę Sołecką, Radę Rodziców i społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.
Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt.
Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor, Danuta Walisiak, która serdecznie powitała przybyłych gości: wójta gminy Ostrów Wlkp. Piotra Kuroszczyka, radnego powiatowego Dariusza Pryczaka, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Łąkociny „Nasze Łąkociny” Ewę Małuszek, prezes OSP w Łąkocinach Alicję Malińską, ks. Proboszcza Marka Chudzię, ale przede wszystkim babcie i dziadków.
W pięknie udekorowanej sali dzieci pod kierunkiem wychowawczyń przedstawiły obszerny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.
Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci społeczności szkolno –przedszkolnej. Nie obyło się też bez koncertu piosenki biesiadnej przygotowanego przez zespół Łąkocanie pod kierunkiem p. Stanisława Furmanka. Najstarsi mieszkańcy otrzymali od pani dyrektor okolicznościowe dyplomy ze słodkim upominkiem.
Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków.
Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez organizatorów.
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

 

Katarzyna Florczak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas