Menu

I miejsce w XX Powiatowej Zimowej Spartakiadzie dla Gminy Ostrów Wielkopolski

I miejsce w XX Powiatowej Zimowej Spartakiadzie dla Gminy Ostrów Wielkopolski

Jak co roku, w minioną niedzielę 18 lutego, w hali Hali Sportowej Szkoły Podstawowej we Wtórku, odbyła się XX Powiatowa Zimowa Spartakiada Mieszkańców Miast i Wsi Powiatu ostrowskiego.

Celem Spartakiady była popularyzacja kultury fizycznej i rekreacji wśród mieszkańców wsi powiatu Ostrowa Wielkopolskiego, aktywizacja środowiska wiejskiego do systematycznego działania w zakresie kultury fizycznej i rekreacji. Organizatorami zawodów były Powiatowe Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Ostrowie Wielkopolskim oraz Rada Gminna LZS w Ostrowie Wlkp.

W tegorocznej spartakiadzie o mistrzostwo Powiatu rywalizowało 5 Gmin: Gmina Ostrów Wielkopolski, Gmina Przygodzice, Gmina Odolanów, Gmina Raszków i Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski.

Przedstawiciele wszystkich gmin zmierzyli swoje siły w następujących konkurencjach:

- wielobój rekreacyjny,tj.-rzut piłką do kosza, rzut lotka do tarczy, strzał z wiatrówki do tarczy) oraz strzał piłką do bramki na wyznaczone punkty

- podnoszenie odważnika 17,5 kg w dwóch kategoriach wagowych – do 80 kg i powyżej 80 kg,

- strzały na bramkę,

- przeciąganie liny,

- rzut lotką do tarczy.

Atmosfera zawodów była bardzo miła i sympatyczna. Rywalizacja między przedstawicielami Gmin okazała się niesamowicie zaciekła.

Z wielką przyjemnością informujemy, że:

I miejsce - 85 pkt., Puchar Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego zajęła Gmina Ostrów Wielkopolski,

II miejsce - 81 pkt., Puchar Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski zajęła Gmina Odolanów,

III miejsce - 76 pkt., Puchar Przewodniczącego PZ LZS w Ostrowie Wielkopolskim zajęła Gmina Przygodzice.

Na zakończenie puchary i medale w imieniu starosty ostrowskiego wręczyłi radny powiatu ostrowskiego Grzegorz Szubert, prezes powiatowy Zrzeszenia LZS w Ostrowie Wlkp i zarazem członek krajowej komisji rewizyjnej ZG LZS w Warszawie - Stanisław Ratajczak,vice prezes powiatowego zrzeszenia LZS w Ostrowie Wlkp. –Włodzimierz Jędrzejak i Zenek Walczak członek Rady Wojewódzkiej LZS w Poznaniu oraz Mieczysław SKIERA -przewodniczący gminnego zrzeszenia LZS w Ostrowie Wlkp.

Zawodniczki i zawodnicy z I miejsca poszczególnych konkurencji spartakiady będą reprezentować powiat ostrowski na XX Zimowej Wielkopolskiej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi LZS Województwa Wielkopolskiego w Wolsztynie w dniu 4 marca 2018 roku.

 

Źródło:http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2443&akcja=artykul

 

 

 

Ostatnio zmienianypiątek, 23 luty 2018 10:33

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas