Menu

Kierowco zwolnij!- Zero tolerancji dla prędkości!

Kierowco zwolnij!- Zero tolerancji dla prędkości!

 

Po raz kolejny ostrowscy policjanci, podobnie jak funkcjonariusze na terenie całej Wielkopolski, przeprowadzają 18 maja działania „PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI”. Policjanci podczas wzmożonych kontroli będą skrupulatnie egzekwować przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Na wielkopolskich drogach wciąż dochodzi do wypadków, w których giną ludzie. W związku z tym, istnieje konieczność powtarzania wielokrotnie podejmowanych działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 18 maja odbędzie się ponownie akcja „PRĘDKOŚĆ-ZERO TOLERANCJI”. Policjanci apelują, aby przestrzegać ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, a także zachowywać szczególną ostrożność na drogach, dostosowując prędkość do zmieniających się warunków atmosferycznych.

Pamiętać należy, iż nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości, do obowiązujących norm prawnych kodeksu drogowego bądź do panujących na drogach warunków atmosferycznych, może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem, co skutkuje niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia, a nawet ludzkiego życia. Policjanci będą rozliczać wszystkich z nieodpowiedzialnej jazdy, nakładając surowe kary za wykroczenia drogowe.

Poniżej prezentujemy wyciąg z przepisów - w jaki sposób można stracić prawo jazdy - oraz ile punktów karnych grozi za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

źródło:http://www.ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl/w17/aktualnosci/198949,Kierowco-zwolnij-Zero-tolerancji-dla-predkosci.html

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas