Menu

Ostatni rzut na "stary" MDK

Ostatni rzut na "stary" MDK

Ekipy remontowe na dobre „zagościły” w budynku dawnego MDK-u. Kilka dni temu pełną parą ruszyły tam prace budowlane. Budynek przejdzie prawdziwą metamorfozę.

W dawnym MDK-u bez większych zmian pozostaną jedynie schody i dach, cała reszta będzie nowa lub gruntownie zmodernizowana. Umowa z wykonawcą została podpisana w połowie maja. Przetarg wygrała poznańska firma Her-Ow. Koszt inwestycji to prawie 1 mln 800 tys. złotych.

Pieniądze na remont pochodzą z dwóch źródeł: budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania wyniosła prawie 735 tysięcy złotych. „Czekaliśmy z remontem ponieważ staramy się maksymalnie wykorzystać środki unijne, które są w zasięgu ręki. Udało się pozyskać dofinansowanie unijne i niemal natychmiast ruszyła procedura przetargowa” – tłumaczy wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Pracy będzie sporo. Lista zadań jest bowiem bardzo długa. Na początku ekipa budowlana będzie musiała wzmocnić stropy, które są drewniane i w kiepskim stanie. Nie obejdzie się bez czyszczenia i impregnacji grzybobójczej. Stropy na poddaszu będą całkowicie wymienione. Część ścian zostanie wyburzona, część dobudowana. Ściany działowe zostaną poddane gruntownej renowacji. Dodatkowo mury będą ocieplone od wewnątrz, podobnie piwnica budynku. Nowe będą wszystkie instalacje: gazowa, wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania oraz klimatyzacja. Wymienione będą okna i drzwi. Wszelkie prace budowlano – remontowe mają zakończyć się do końca tego roku.W pierwotnych planach do budynku dawnego MDK-u miał przenieść się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (dziś placówka mieści się w wynajmowanych pomieszczeniach na ostrowskim rynku) oraz część urzędu gminy. Ze względów, głównie logistycznych decyzję zmieniono. Do MDK-u przeniesiony zostanie cały urząd gminy, natomiast GOPS będzie mieścił się w obecnym budynku urzędu gminy przy Al. Powstańców Wielkopolskich 12.Budynek dawnego MDK-u kosztował ponad 600 tysięcy złotych. Gmina zakupiła obiekt od Powiatu Ostrowskiego w połowie 2016 roku.
źródło: https://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2548&akcja=artykul

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas