Menu

V Międzynarodowy Turniej Jerzego Kryjoma za nami

V Międzynarodowy Turniej Jerzego Kryjoma za nami

 

Wielkim sukcesem zakończył się V Turniej Piłkarski im. Jerzego Kryjoma. Impreza po raz pierwszy odbyła się pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej. W dwudniowych zmaganiach chłopców w wieku jedenastu lat oraz młodszych najlepsi okazali się piłkarze Lecha Poznań, drugie miejsce zajęła Legia, a trzecia była 1.FC Germania Egestorf z Niemiec. Gmina Ostrów Wielkopolski od lat wspiera to wydarzenie.

Do zawodów zgłosiło się w sumie 14 drużyn: dwa zespoły z Niemiec, jedna z Rosji oraz drużyny z Polski: Zagłębie Lubin, Elite Academy, Wisła Płock, Piast Gliwice, Lech Poznań, Raszkowianka Raszków, Football Academy – reprezentacja Polski, Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa oraz reprezentacja Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

W uroczystym otwarciu Turnieju wziął udział wójt gminy Piotr Kuroszczyk wraz z wiceprzewodniczącym Rady Gminy Henrykiem Kwietniem. Wśród samorządowców obecny był również Damian Grądzielewski radny Powiatu Ostrowskiego, zawodowo związany ze sportem.

Turniej trwał dwa dni. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone, najlepsze odebrały okazałe puchary.

Jerzy Kryjom był długoletnim działaczem Ludowych Zespołów Sportowych. Urodził się 28 marca 1944 roku w Zacharzewie. Po ukończeniu miejscowej szkoły podstawowej kontynuował naukę w Technikum Kolejowym w Ostrowie Wielkopolskim. Po jego ukończeniu pracował na kolei, a następnie został żołnierzem zawodowym. Po trwającej 25 lat służbie został przeniesieny w stan spoczynku i podjął pracę w Urzędzie Gminy Ostrów Wielkopolski, w dziale Obrony Cywilnej. Jerzy Kryjom znany był ze swojej niezwykle aktywnej działalności sportowej. Z tą dziedziną związany był już od dzieciństwa. Mając zaledwie czternaście lat został piłkarzem w klubie LZS Centra Zacharzew. Potem był przewodniczącym Rady Powiatowej i Rady Gminnej LZS w Ostrowie. Kierowane przez niego organizacje terenowe kilkukrotnie znalazły się w gronie laureatów ogólnopolskich konkursów, a często zajmowały najwyższe miejsca we współzawodnictwie. Jerzy Kryjom działał we władzach Rady Wojewódzkiej LZS w Kaliszu, w Radzie Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu oraz w Radzie Głównej LZS w Warszawie. Osobne miejsce w jego życiorysie zajmowała działalność w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Kaliszu. Jerzego Kryjoma wyróżniono wieloma odznaczeniami, wśród których były m. in.: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Srebrny Krzyż Zasługi, Złoty Medal „Za Zasługi dla Polskiego Komitetu Olimpijskiego”, Złota Odznaka LZS, odznaka Zasłużonego Działacza LZS oraz medale 50-lecia i 60-lecia LZS, medal „Za Zasługi Dla Województwa Wielkopolskiego”, Brązowa Odznaka Honorowa PZPN oraz Srebrna Odznaka OZPN Kalisz, medal „Za Zasługi w Rozwoju Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”. Posiadał również wiele innych odznaczeń resortowych Ministerstwa Obrony Narodowej oraz organizacji młodzieżowych i sportowych. Jerzy Kryjom był pomysłodawcą i współorganizatorem wielu imprez o zasięgu gminnym i powiatowym, w tym m.in. zimowej i letniej spartakiady mieszkańców wsi. Przez wiele lat Jerzy Kryjom aktywnie udzielał się w Radzie Terenowego Klubu Olimpijczyka w Wysocku Wielkim, pełniąc tam m.in. funkcję wiceprzewodniczącego. Zmarł w dniu 7 marca 2013 roku po długiej chorobie. W ostatniej drodze towarzyszyło mu wielu działaczy, przyjaciół i znajomych.

 

(źródło: wlkp24.info)

 

źródło:http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2643&akcja=artykul

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas