Logo
Wydrukuj tę stronę

Rajd rowerowy SZLAKIEM KAPLICZEK

Rajd rowerowy SZLAKIEM KAPLICZEK

 

W przepiękne wtorkowe popołudnie boisko przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łąkocinach zapełniło się chętnymi do wzięcia udziału w VI Rodzinnym Rajdzie Rowerowym SZLAKIEM KAPLICZEK. W imprezie tej wzięły udział dzieci z przedszkola oraz szkoły wraz z rodzicami, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz okoliczni mieszkańcy. Na początku imprezy ogłoszone zostały wyniki konkursu plastyczno-fotograficznego „Nasze Kapliczki”, w którym wzięło udział 21 uczestników.


Następnie uczniowie ze szkoły wraz z rodzicami i opiekunami, mieszkańcami wsi oraz ks. Markiem Chudzią wyruszyli w trasę. W tym czasie przedszkolaki mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami jazdy na rowerze, hulajnodze lub rolkach. Na boisku czekał na nich specjalnie przygotowany tor przeszkód.
Przy kapliczce na Gulembiu ksiądz Marek Chudzia poprowadził wspólną modlitwę. Tradycyjnie już starsi uczniowie udali się wraz z opiekunami na cmentarz w Jankowie Zaleśnym, gdzie zapalono znicz na grobie Powstańców Wielkopolskich. Natomiast uczniowie klas I-IV udali się w drogę powrotną do szkoły. Po zakończonych zmaganiach wszyscy zostali poczęstowani przepyszną kiełbaską z grilla oraz wodą, które finansowane były ze środków pozyskanych z budżetu Gminy Ostrów Wlkp. w ramach programu „Wspieranie masowych imprez rekreacyjno-sportowych umożliwiających mieszkańcom gminy Ostrów Wielkopolski aktywne uczestnictwo oraz wspieranie organizacji zawodów i imprez sportowych”. Wszyscy milusińscy zostali uhonorowani również pamiątkowymi medalami z rajdu.

Katarzyna Rembiok

Ostatnio zmienianyczwartek, 13 wrzesień 2018 09:12

Najnowsze od iGOinfo

d