Menu

Dzień ziemniaka

Dzień ziemniaka

 

W sobotnie popołudnie, 15 września, odbyła się czwarta edycja Dnia Ziemniaka, zorganizowana przez sołtysa, Radę Sołecką oraz strażaków z OSP w Sobótce. Jak co roku, impreza cieszyła się zainteresowaniem małych i dużych mieszkańców.

Odpowiednio wcześniej zostały ogłoszone dwa konkursy: kulinarny - na potrawę z ziemniaków oraz plastyczny, skierowany dla dzieci, na wykonanie ziemniaczanego stworka. Wszystkie prace oceniała komisja w składzie: wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk, dyrektor Publicznego Przedszkola w Sobótce Małgorzata Różańska, kucharka Beata Józefiak, dyrektor Szkoły Podstawowej Ireneusz Paszek, radny gminny Ryszard Adamek oraz radny powiatowy Piotr Walkowski. Po długotrwałych obradach, komisja zadecydowała, że pierwsze miejsce w konkursie kulinarnym zajęły ex aequo: Agnieszka Gałczyńska i Aneta Józefiak. Zwyciężczynie otrzymały nagrody ufundowane przez Ryszarda Adamka i Piotra Walkowskiego. Natomiast Wiktoria Jaworska wygrała konkurs na najciekawszego ziemniaczanego stworka i otrzymała komplet do gry w badmintona. Pozostałe dzieci również otrzymały drobne upominki. Udział w imprezie wzięła Maria Bera, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która rozdawała gadżety odblaskowe z hasłem Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Używkom mówię NIE!”. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, przygotowanych przez animatorki. Były zabawne konkursy, ziemniaczane i nie tylko, zabawy z chustą animacyjną oraz malowanie twarzy. Za udział w konkursach dzieci otrzymały słodycze. Każdy uczestnik imprezy mógł spróbować pieczonych w ognisku ziemniaków z gzikiem oraz przepysznej ziemniaczanej zupy, którą przygotowały Kazimiera Bocianowska i Barbara Kubacka.
- Bardzo dziękujemy wszystkim wspaniałym sponsorom, dzięki którym nasze cykliczne święto mogło się odbyć – powiedziała sołtys wsi Krzysztofa Walkowiak.

Ostatnio zmienianyśroda, 19 wrzesień 2018 08:10

Komentarze   

0 #3 ucaseyitb 2019-09-11 13:50
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin Purchase Buy Amoxicillin svf.faes.igo-info.pl.bnb.ge http://mewkid.net/order-amoxicillin/
Cytować
0 #2 xalofuzi 2019-09-11 13:32
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg Capsules Buy Amoxicillin beg.vrrz.igo-info.pl.bdu.ol http://mewkid.net/order-amoxicillin/
Cytować
0 #1 Maira 2018-10-29 03:13
I see you don't monetize your site, don't waste your traffic, you can earn additional cash every month.
You can use the best adsense alternative
for any type of website (they approve all websites),
for more details simply search in gooogle: boorfe's
tips monetize your website

My web page: BestHeidi: https://FollowRory.blogspot.se
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas