Menu

Finał konkursu na najpiękniejszy ogród

Finał konkursu na najpiękniejszy ogród

 

Znamy zwycięzców tegorocznego konkursu na najpiękniejszy ogród w Gminie Ostrów Wielkopolski.

Pierwsze miejsce zajęli Anna i Łukasz Krzywdowie z Zacharzewa. W nagrodę otrzymali myjkę wysokociśnieniową. II miejsce zajęli właściciele ogrodu również z Zacharzewa Agnieszka i Marcin Sobala. W nagrodę otrzymali wysokiej klasy parasol grzewczy. Nagroda za III miejsce, podkaszarka elektryczna powędrowała do Franklinowa, do państwa Agnieszki i Marka Litewka. Konkurs po raz 4. zorganizowała Gmina Ostrów Wielkopolski wspólnie z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Gorzycach Wielkich.

„Zapewne wyłonienie najpiękniejszego ogrodu nie jest rzeczą prostą. Wszystkie ogrody są piękne, mają swój niepowtarzalny charakter i widać ogrom pracy i zaangażowania całych rodzin w ich powstawanie, a później pielęgnowanie. Gratuluję wszystkim Państwu pięknych ogrodów i cieszę się, że wzięliście udział w naszym gminnym konkursie.” – powiedział witając gości Piotr Kuroszczyk Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski.

Do udziału w konkursie zgłoszono w sumie 22 ogrody. Najwięcej, bo 7 z Franklinowa oraz 4 z Zacharzewa. Do konkursu zgłoszono również ogrody z Biniewa, Górzenka, Gorzyc Wielkich, Karsek, Daniszyna, Smardowskich Olendrów, Lewkowca oraz Gutowa.
W tym roku przyznano w sumie 8 wyróżnień po jednej w kategoriach: ogród rustykalny, ogród warzywny, ogród przyjazny dzieciom, wejście do domu, ogród strefa relaksu oraz dwa wyróżnienia w kategorii ogród nowoczesny. Jury przyznało trzy główne nagrody oraz nagrody pocieszenia. Ogrody oceniali: Justyna Janicka – Madej, Anna Woźnica, Paweł Woźniak.

W kategorii OGRÓD WARZYWNY zwyciężyła Grażyny Kwiecień z Franklinowa. Za piękne WEJŚCIE DO DOMU nagrodę odebrali Agnieszka i Łukasz Wierzyk z Daniszyna. W kategorii OGRÓD PRZYJAZNY DZIECIOM zwyciężyli Joanna i Dariusz Suś Zacharzewa. Wyróżnienie za wspaniały OGRÓD RUSTYKALNY otrzymała Janina Szymczak z Franklinowa. Za OGRÓD STREFA RELAKSU jury postanowiło nagrodzić Annę Kałużną z Karsek. W kategorii OGRÓD NOWOCZESNY nagrody przyznano: Bogusławowi Warzyniakowi z Gorzyc Wielkich oraz Renacie Szymkowiak z Zacharzewa.

Finał odbył się na terenie zespołu pałacowo-parkowego Bagatela w Czekanowie.

źródło:https://www.facebook.com/gminaostrowwielkopolski/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas