Menu

Karta dużej rodziny

Karta dużej rodziny

 

Od najbliższego poniedziałku w Gminie Ostrów Wielkopolski rusza Karta Dużej Rodziny. Wniosek o wydanie dokumentu może złożyć każda rodzina z co najmniej trójką dzieci. A naprawdę warto!


Choćby dlatego, że właśnie dziś Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk podpisał porozumienie w tej sprawie z Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beatą Klimek. Dzięki temu każdy właściciel Karty będzie mógł skorzystać z wielu ulg na terenie miasta.
Wśród nich są: 50% ulga do kina Komeda, 30% ulga na Basen Miejski, 50% ulga na ostrowskie rolowisko - lodowisko, 50% ulgi na imprezy organizowane przez Ostrowskie Centrum Kultury, 50% ulgi do Forum Synagoga, 50% ulgi do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, 30% ulgi do Parku Linowego i Parku Olbrzymich Owadów.
Wśród przedsiębiorców znaleźli się: Optyk Sokołowski (5% zniżki), Kancelaria Radcy Prawnego Przemysław Cholewa( 10% zniżki) oraz LEO Spółka Jawna (odpowiednio do usługi 5% i 8%). Kolejne umowy z właścicielami firm będą podpisywane sukcesywnie. Odpowiednie dokumenty zostały podpisane wczoraj w Urzędzie Gminy Ostrów Wielkopolski.
Bardzo się cieszę, że rusza Karta Dużej Rodziny na terenie naszej Gminy. Wczoraj zostały podpisane pierwsze porozumienia z przedsiębiorcami, dziś podpisujemy ważny dokument z Miastem Ostrowem Wielkopolskim. Nasi mieszkańcy chcą korzystać i korzystają z wielu obiektów na terenie miasta. Dzięki porozumieniu mogą to robić częściej i na szerszą skalę, choćby dzięki znacznie tańszym biletom. Wspieramy nasze rodziny od wielu lat. Mamy tańsze śmieci dla rodzin wielodzietnych, bezpłatne przedszkola, stypendia, a od października program Karta Dużej Rodziny oraz Dobry Początek dla kobiet w ciąży. - mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk.
To bardzo ważne porozumienie, dlatego, że dotyczy naszych mieszkańców. Chcemy nawzajem korzystać z możliwości, które daje naszym mieszkańcom Miasto Ostrów Wielkopolski z jego licznymi atrakcjami. (…). Tak już jest, że miasto jako stolica powiatu jest zawsze centrum edukacyjnym, rekreacyjnym, sportowym czy rozrywkowym. (…) Ogromnie się cieszę, że możemy do Ostrowa Wielkopolskiego zaprosić również mieszkańców z okolicznych gmin. – mówi Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.
W ramach zawartego porozumienia z Gminą Miasto Ostrów Wielkopolski, Gmina Ostrów Wielkopolski z własnego budżetu dopłaca pozostałą część ulgi do każdego biletu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas