Menu

Pieniądze dla OSP od Ministerstwa Sprawiedlwiości

Pieniądze dla OSP od Ministerstwa Sprawiedlwiości

 

Gmina Ostrów Wielkopolski otrzymała prawie 125 tysięcy złotych z Ministerstwa Sprawiedliwości. Pieniądze w całości trafiają do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w naszej gminie. Jak zapowiada Komendant Gminnego Zarządu OSP Wiesław Janoś każda jednostka otrzyma sprzęt o równej wartości finansowej.

„W Gminie Ostrów Wielkopolski mamy 24 jednostki, kwotę 125 tysięcy złotych dzielimy zatem przez 24. Do każdej jednostki trafi ponad 5 tysięcy złotych. Będzie to najpotrzebniejszy sprzęt i wyposażenie dla OSP. ” – tłumaczy Wiesław Janoś. Zakupione będą m.in. piły do drewna, torby medyczne, agregaty prądotwórcze, deski do ratownictwa medycznego. Wybór urządzeń nie jest przypadkowy. Wcześniej na specjalnie zwołanym spotkaniu z zarządami poszczególnych jednostek OSP, strażacy ochotnicy zgłaszali zapotrzebowanie na tego typu sprzęt. Pieniądze, które otrzymały jednostki OSP pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości. Oficjalne podpisanie dokumentów odbyło się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, reprezentował dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w Ministerstwie Sprawiedliwości Mikołaj Pawlak.

Gminę Ostrów Wielkopolski reprezentowali: zastępca wójta Antoni Hadryś, Skarbnik Gminny Barbara Jurek oraz Wiesław Janoś Komendant Gminny Zarządu OSP.

źródło:http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2676&akcja=artykul

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas