Menu

Umowa podpisana. Rusza budowa kompleksu lekkoatletycznego w Lewkowie.

Umowa podpisana. Rusza budowa kompleksu lekkoatletycznego w Lewkowie.

 

W Gminie Ostrów Wielkopolski powstanie nowoczesny kompleks lekkoatletyczny, na miarę XXI wieku.

Obiekt powstanie na terenie dotychczasowego boiska przy Szkole Podstawowej w Lewkowie. Teren przejdzie bardzo gruntowną przemianę. Inwestycję wykona firma z Dąbrowej Górniczej. Cała inwestycja kosztować będzie 2 mln 400 tysięcy złotych. Gmina Ostrów Wielkopolski na budowę kompleksu otrzymała 400 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, z Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej. Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy. Przekazanie budowy nastąpi w ciągu najbliższych dni. Prace rozpoczną się od demontażu wszystkich istniejących urządzeń, ławek i ogrodzenia. Zakres inwestycji obejmuje: niwelację skarpy, korytowanie, sfrezowanie istniejącej płyty asfaltowej, montaż instalacji elektrycznej i kanalizacyjnej. Cały teren będzie oświetlony, zamontowane będą piłkochwyty, maszty flagowe, nowe trybuny, schody i nowe ogrodzenie.

„Mam nadzieję, że lekkoatletyka – królowa sportu zagości w naszej Gminie na dobre. Czekamy z niecierpliwością na nowy obiekt, który zapewne stanie się kolejną sportową wizytówką naszej Gminy. Dziękuję w tym miejscu, dzieciom, młodzieży, nauczycielom i mieszkańcom Lewkowa za zrozumienie i cierpliwość w oczekiwaniu na nowy kompleks lekkoatletyczny. Projekt dopracowany jest w najmniejszych szczegółach, a cała inwestycja dostosowana jest do wymogów Międzynarodowej Federacji Amatorskiej Lekkoatletyki. „ - powiedział wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk.

W ramach kompleksu lekkoatletycznego powstanie: bieżnia okrężna 4 torowa o dł. 200m, oraz prosta o dł. 80 m. + wybiegi, skocznia do skoku wzwyż, boisko wielofunkcyjne (piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, tenis), rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku. W części sportowej powierzchnia będzie poliuretanowa. Pozostały teren wyłożony będzie kostką brukową, część będzie trawiasta.

Wszystkie elementy funkcjonalne - sportowe dla poszczególnych dyscyplin lekkoatletycznych dostosowano do wymogów Międzynarodowej Federacji Amatorskiej Lekkoatletyki (IIAF).

Obiekt będzie gotowy we wrześniu przyszłego roku.

źródło:http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2675&akcja=artykul

Komentarze   

0 #1 Winfred 2018-11-18 17:07
I have noticed you don't monetize your site, don't waste your traffic,
you can earn additional cash every month. You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for
more details simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

Visit my web site BestLorenzo: https://MightyJacklyn.blogspot.co.uk
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas