Logo
Wydrukuj tę stronę

Umowa podpisana. Rusza budowa kompleksu lekkoatletycznego w Lewkowie.

Umowa podpisana. Rusza budowa kompleksu lekkoatletycznego w Lewkowie.

 

W Gminie Ostrów Wielkopolski powstanie nowoczesny kompleks lekkoatletyczny, na miarę XXI wieku.

Obiekt powstanie na terenie dotychczasowego boiska przy Szkole Podstawowej w Lewkowie. Teren przejdzie bardzo gruntowną przemianę. Inwestycję wykona firma z Dąbrowej Górniczej. Cała inwestycja kosztować będzie 2 mln 400 tysięcy złotych. Gmina Ostrów Wielkopolski na budowę kompleksu otrzymała 400 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, z Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej. Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy. Przekazanie budowy nastąpi w ciągu najbliższych dni. Prace rozpoczną się od demontażu wszystkich istniejących urządzeń, ławek i ogrodzenia. Zakres inwestycji obejmuje: niwelację skarpy, korytowanie, sfrezowanie istniejącej płyty asfaltowej, montaż instalacji elektrycznej i kanalizacyjnej. Cały teren będzie oświetlony, zamontowane będą piłkochwyty, maszty flagowe, nowe trybuny, schody i nowe ogrodzenie.

„Mam nadzieję, że lekkoatletyka – królowa sportu zagości w naszej Gminie na dobre. Czekamy z niecierpliwością na nowy obiekt, który zapewne stanie się kolejną sportową wizytówką naszej Gminy. Dziękuję w tym miejscu, dzieciom, młodzieży, nauczycielom i mieszkańcom Lewkowa za zrozumienie i cierpliwość w oczekiwaniu na nowy kompleks lekkoatletyczny. Projekt dopracowany jest w najmniejszych szczegółach, a cała inwestycja dostosowana jest do wymogów Międzynarodowej Federacji Amatorskiej Lekkoatletyki. „ - powiedział wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk.

W ramach kompleksu lekkoatletycznego powstanie: bieżnia okrężna 4 torowa o dł. 200m, oraz prosta o dł. 80 m. + wybiegi, skocznia do skoku wzwyż, boisko wielofunkcyjne (piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, tenis), rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku. W części sportowej powierzchnia będzie poliuretanowa. Pozostały teren wyłożony będzie kostką brukową, część będzie trawiasta.

Wszystkie elementy funkcjonalne - sportowe dla poszczególnych dyscyplin lekkoatletycznych dostosowano do wymogów Międzynarodowej Federacji Amatorskiej Lekkoatletyki (IIAF).

Obiekt będzie gotowy we wrześniu przyszłego roku.

źródło:http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2675&akcja=artykul

Najnowsze od iGOinfo

d