Menu

Jesienne sadzenie żonkili

Jesienne sadzenie żonkili

 

1 października 2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lamkach już po raz czwarty odbyło się spotkanie całej społeczności szkolnej przy żonkilowej rabacie.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „ Pola Nadziei” we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim oraz Radą Rodziców. Jednym z najważniejszych celów tej akcji jest wychowywanie młodego człowieka do wartości takich jak: wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka zwłaszcza cierpiącego, bezinteresowne angażowanie się w działania na rzecz niesienia ulgi i pomocy cierpiącemu człowiekowi, postawa reagowania z empatią na cierpienie, podkreślanie godności ludzkiej osoby, czerpanie radości z dzielenia się swoimi dobrami z ludźmi cierpiącymi.

Uczniowie kl. V pod opieką p. J. Wybierały i p. B. Smolińskiej – opiekunek Szkolnego Koła Wolontariatu zaprezentowali bajkę o pt. „ Jeden kwiat” na podst. opow. ks. M. Malińskiego, która nawiązała do pięknej idei wolontariatu.

Żonkile są międzynarodowym symbolem akcji „Pola Nadziei", a żonkile zasadzone jesienią na naszej szkolnej rabacie zakwitną na wiosnę, o porze, w której wszystko budzi się do nowego życia. Żonkile zawierają w sobie symbolikę metamorfozy życiowych przemian i wskazują na transcendentalny wymiar cierpienia, które „rodzi nową jakość życia", przypominają nam o wartości i tajemnicy życia człowieka.

źródło:http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2681&akcja=artykul

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas