Menu

Nowe szatnie w Czekanowie

Nowe szatnie w Czekanowie

 

Wraz z wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Marzeną Wodzińską, wójt gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk podpisał umowę na dofinansowanie kwotą 100 tys. zł budowy nowych szatni dla piłkarzy LZS Piasta Czekanów. Cała inwestycja kosztować będzie ok. 320 tys, a brakująca kwota zostanie pokryta z budżetu gminy. Dzięki nowoczesnej technologii, nowe szatnie będą gotowe już w połowie listopada.

Bardzo cieszę się z tej inwestycji, bo będzie z niej korzystać wielu młodych zawodników. Piast Czekanów jest jedną z naszych najlepszych drużyn w gminie i grając w klasie międzyokręgowej dobrze reprezentuje gminę Ostrów Wielkopolski, a ich mecze cieszą się dużym zainteresowaniem. Projekt jest tak skonstruowany, że pieniądze z województwa dostaniemy dopiero po zakończeniu inwestycji. Na szczęście, będzie to bardzo szybko, gdyż nowe szatnie powstaną w iście ekspresowym tempie. Planujemy oddać je do użytku w połowie listopada - mówi wójt gminy.

Wicemarszałek Wodzińska podkreśliła, że zainteresowanie programem było w Wielkopolsce bardzo duże, bo 95 gmin i powiatów złożyło wnioski o uzupełnienie infrastruktury przy Orlikach i nie wszystkie gminy je otrzymały. Tm bardziej cieszę się, że dzięki dobrze przygotowanemu wnioskowi jedną z gmin, która takie pieniądze otrzyma, będzie Gmina Ostrów Wielkopolski.

Nowe szatnie będą wykonane w technologii kontenerowej, z gotowych elementów, które na miejscu będą montowane. Dzięki temu, już za miesiąc około 40 juniorów miejscowego klubu z Czekanowa oraz drużyna seniorów, będą mogli korzystać z komfortowych warunków w szatni.

Z udziałem: Marzena Wodzińska LKS PIAST Czekanów

 

źródło:https://www.facebook.com/piotrkuroszczykwojt/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas