Menu

12 listopada dniem wolnym od pracy

12 listopada dniem wolnym od pracy

 

Sejm ustanowił 12 listopada dniem wolnym od pracy. Nie wszyscy będą mogli z niego skorzystać.

Sejm przyjął projekt ustawy, który ustanawia 12 listopada 2018 r. jednorazowo dniem wolnym od pracy. Ma to związek z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W niedzielę 11 listopada w całym kraju będziemy obchodzili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Świętowanie tego wydarzenia potrwa dłużej. Wszystko za sprawą inicjatywny zgłoszonej przez Pawła Zalewskiego, radnego Prawa i Sprawiedliwości z warszawskiej Pragi-Południe. W rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” wyjaśnił, że pod koniec 2017 r. zaczął przygotowywać własną inicjatywę pozwalającą na „godne upamiętnienie i uczczenie przez rodaków tak doniosłej rocznicy”. Jego zdaniem odpowiednie byłoby ustanowienie jednorazowego, dodatkowego dnia wolnego od pracy – 12 listopada. – Aby wszyscy Polacy mogli osobiście odczuć to wielkie święto, jakim było odzyskanie niepodległości przez Polskę – przekonywał.
Czy 12 listopada będzie wolne dla wszystkich?

Stosowny projekt ustawy znalazł się w Sejmie, a 23 października odbyło się jego pierwsze czytanie. Posłowie zaakceptowali ten projekt, a 12 listopada został jednorazowo ogłoszony dniem wolnym od pracy. Za projektem głosowało 233 posłów, przeciw było 105, a wstrzymało się 77. Przeciw byli głównie posłowie opozycji. - Ta ustawa to kolejny bubel prawny i jest nieprzemyślana. Nie trafia do wszystkich pracowników, uderza przedsiębiorców i dzieli Polaków – tłumaczyła Joanna Frydrych z Platformy Obywatelskiej.

Jak się bowiem okazuje, nie wszyscy Polacy będą mogli świętować dzień wolny. Oprócz osób, które zwyczajowo pracują w dni świąteczne takich jak m.in. policjanci, lekarze, kierowcy autobusów miejskich czy pracownicy lotnisk, z przedłużonego weekendu nie będą mogli także skorzystać pracownicy handlu. „W dniu 12 listopada 2018 roku nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele i święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 roku o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni”- czytamy w projekcie. Oznacza to, że w poniedziałek po święcie niepodległości, do pracy pójdą m.in. pracownicy sklepów, centrów handlowych i supermarketów.

źródło:https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/sejm-ustanowi%c5%82-12-listopada-dniem-wolnym-od-pracy-nie-wszyscy-b%c4%99d%c4%85-mogli-z-niego-skorzysta%c4%87/ar-BBOOzBh?li=BBr5MK7&ocid=SL5MDHP

źródło:https://www.google.com/search?q=sejm&client=firefox-b&tbm=isch&source=lnt&tbs=isz:l&sa=X&ved=0ahUKEwiG7uj0wp7eAhUB_iwKHZugDckQpwUIHw&biw=1920&bih=916&dpr=1#imgrc=FQ_RWmrSDfKidM:

 

Komentarze   

0 #2 Darby 2018-11-02 19:58
I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional cash every month.

You can use the best adsense alternative for any type of website
(they approve all websites), for more details simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website

Take a look at my web site; BestWilly: https://FollowMilla.blogspot.se
Cytować
0 #1 Irena 2018-10-25 15:27
:sad: Ciekawe ,że dzień 12 listopada ma być wolny od pracy , ale dla kogo ? dla tych , którzy zawsze mają wolne ? A sklepy i gastronomia jak zwykle bite w dupę. Wielkie mi święto.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas