Menu

IV Gminny Jarmark Świąteczny

IV Gminny Jarmark Świąteczny

Sezon przedświąteczny w gminie Ostrów Wielkopolski zagościł na dobre za sprawą IV Gminnego Jarmarku Świątecznego. Nie zabrakło na nim urozmaiconych stoisk bożonarodzeniowych, występów artystycznych, warsztatów piernikowych i oczekiwanej przez najmłodszych wizyty Świętego Mikołaja.


Wspaniałej, świątecznej atmosfery doświadczamy każdego roku podczas Gminnego Jarmarku Świątecznego, który na dobre zagościł wśród wydarzeń organizowanych w naszej gminie. W tym roku odbył się już po raz czwarty. Organizatorami tego świątecznego, niezwykłego wydarzenia były gorzyckie instytucje i organizacje: Gminna Biblioteka Publiczna, Szkoła Podstawowa, Stowarzyszenie Kreatywnych Kobiet, Gminny Ośrodek Kultury, Informator gminy Ostrów Wielkopolski, Stowarzyszenie Qltura21 oraz gmina Ostrów Wielkopolski. W niedzielne popołudnie, 2 grudnia oprócz stoisk z placówek gminnych, oświatowych, sołectw i kół gospodyń pojawili się również prywatni wystawcy. Straganów było ponad trzydzieści. Halę sportowa w szkole podstawowej w Gorzycach Wielkich wypełniły stoiska między innymi z kartkami bożonarodzeniowymi, ozdobami choinkowymi, filcowymi zabawkami, świecami, bakaliami i piernikami. Były wspaniale dopracowane, a w przygotowanie ich włożono wiele pracy. Wszystkie prezentowane stoiska zawierały główny element – choinkę, która w tym roku była oceniana przez jury. Konkursowe świąteczne drzewka nie zawsze wyglądały jak tradycyjne ponieważ pomysłowość i kreatywność była ogromna. Komisja konkursowa, w skład w której wchodzili wójt gminy Piotr Kuroszczyk oraz radne gminy Ewa Mierzwicka i Monika Orzechowska wyłoniła zwycięzców. I miejsce zajęło stoisko ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach Wielkich, II - Przedszkole w Czekanowie, III - Szkoła Podstawowa w Lamkach. Szkoły oraz przedszkola zaprezentowali się również na scenie w krótkich występach scenicznych prezentując występy wokalne i taneczne. W trakcie jarmarku zaprezentowały się przedszkola z Biniewa, Daniszyna, Gorzyc Wielkich, Lamek, Łąkocin, Słaborowic, Wysocka Wielkiego; szkoły podstawowe z Daniszyna, Gorzyc Wielkich, Lamek, Lewkowa, Sobótki, Topoli Małej, Wtórku. Wystąpili również Gorzyczanie oraz Wiecznie Młodzi. Jarmark urozmaiciły konkursy i zabawy przeprowadzone przez Szymona Matyśkiewicza oraz wizyta Świętego Mikołaja, na którego z niecierpliwością czekali najmłodsi.
Wielkim zainteresowaniem cieszyło się stoisko warsztatowe przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gorzycach, na którym ozdabiano pierniki oraz stoisko z zagadkami czytelniczymi, w których dzieci mogły wygrać świąteczne książki. Warto wspomnieć o Kreatywnych Gospodyniach Wiejskich, które serwowały dla chętnych uczestników kawę oraz herbatę.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas