Menu

Pod strzechami naszej gminy

Pod strzechami naszej gminy

 

Legendy gminy Ostrów Wielkopolski z cyklu „Pod strzechami naszej Gminy” to projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury. Premiera spektaklu odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysocku Wielkim.

W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku wielkim, 3 grudnia publiczność mogła zapoznać się z legendami dotyczącymi naszego regionu. Scenariusz widowiska zawierał trzy zasłyszane opowieści przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dotyczyły one powstania Wtórku, opowieść o Wysocku Wielkim oraz o głazie koło Bagateli. Narratorem był Adam Wasiela, w roli Starca wystąpił Jacek Jackowicz, w roli Jagny - Katarzyna Fleischer, a w rolę Wędrowca Marcisława wcielił się Marcin Fleischer. Muzykę skomponował Marek Raczycki.
Oprócz widowiska projekt obejmował spotkania z mieszkańcami gminy oraz z dziećmi w placówkach oświatowych.
Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas