Menu

Kolędowo i swingowo…czyli świąteczny koncert w Gorzycach Wielkich

Kolędowo i swingowo…czyli świąteczny koncert w Gorzycach Wielkich

 

W muzyczną podróż świątecznych utworów zabrał dziś (niedziela, 30 grudnia) mieszkańców Gminy Ostrów Wielkopolski Big Band Powiatu Ostrowskiego pod dyrekcją Roberta Matuszewskiego. Bożonarodzeniowy koncert odbył się w Kościele Parafialnym w Gorzycach Wielkich.

- Dziękuję, że przyjęliście Państwo zaproszenie na koncert, który będzie pełen bożonarodzeniowych opowieści, pięknych melodii, wzruszeń i uśmiechu.

Dziękuję za ks. Jackowi Bochniakowi – proboszczowi gorzyckiej parafii za życzliwość i ogromną cierpliwość podczas organizacji dzisiejszego koncertu. Dziękuje także panu Robertowi Matuszewskiemu oraz Big Bandowi Powiatu Ostrowskiego za przyjęcie zaproszenia do Gminy Ostrów Wielkopolski.

Szanowni Państwo, ponieważ stoimy u progu Nowego Roku, życzę Państwu w imieniu swoim oraz całego samorządu Gminy ostrów Wielkopolski, by Nowy Rok obdarował Was pomyślnością i szczęściem. Niech zdrowie Państwu dopisuje, energia rozpiera, niech liczy się godność ludzka, niech opłaca rzetelność. Niech ten piękny koncert, będzie dobrym wstępem w Nowy Rok. – mówił witając gości, wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Swingowe melodie szybko przypadły do gustu publiczności, która nie szczędziła braw. Specjalne aranżacje muzyczne, dźwięki klawiszy, saksofonu, trąbki czy puzonu nadały zupełnie inne brzmienie świątecznym utworom. Godzinnego koncertu wysłuchało kilkaset osób. - Publiczność usłyszała najbardziej znane amerykańskie utwory świąteczne, które towarzyszą nam od lat. Wiele z nich powstało ponad 100 lat temu, a ich melodie do dziś wypełniają domy w okresie świąt. W przygotowanym przed band repertuarze znalazły się m.in.: I Heard the bells on Christmas Day (utwór z 1863r), O Christmas tree (utwór z 1824 roku), White christmas, Santa Claus coming to town, Jingle bells, Silent night, Jezus Malusieńki, Dzień jeden w roku („najmłodszy” utwór z 1976 roku) - wymienia Ania Woźnica, koordynator koncertu z Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski. Utwory solowe wykonali: Lilianna Smółka, wokalistka Chóru Nauczycielskiego, studentka studiów magisterskich na kierunku: edukacja artystyczna oraz Mirosław Kowalski, nauczyciel w Szkole Muzycznej.

Muzyczne spotkania organizowane są od czterech lat, zawsze na przełomie roku, a ich organizatorem jest Gmina Ostrów Wielkopolski. W pomoc włączają się także poszczególne parafie, w których koncert jest organizowany. Wspólne kolędowanie w Gorzycach Wielkich po raz pierwszy odbyło się w 2015 roku, kolejne w 2016 roku, i dziś u progu Nowego Roku, 30 grudnia 2018 roku. W ubiegłym roku koncerty odbyły się w parafii w Wysocku Wielkim oraz Sobótce. Gmina Ostrów Wielkopolski wsparła finansowo także koncert w Górznie.

Tuż przed koncertem, jak i po jego zakończeniu odbyła się zbiórka pieniędzy na leczenie mieszkanki Gminy Ostrów Wielkopolski Kasi Tomaszewskiej, która od roku walczy z nowotworem. Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Qltura 21. Pieniądze do specjalnych puszek zbierali dziś członkowie stowarzyszenia: Monika Orzechowska radna Gminy Ostrów Wielkopolski oraz Dariusz Pryczak dyrektor gminnej biblioteki w Gorzycah Wielkich. Pieniądze w całości będą przekazane na leczenie mieszkanki Gorzyc.

Koncert poprowadziła Anna Woźnica. Kolejne muzyczne spotkanie z Big Bandem Powiatu Ostrowskiego odbędzie się 27 stycznia w Kościele w Lewkowie.

Anna Woźnica, foto: Patrycja Noculak

Komentarze   

0 #1 Annetta 2019-01-04 12:00
Hello. I have checked your osw24.pl and i see you've got some duplicate content so probably
it is the reason that you don't rank hi in google.
But you can fix this issue fast. There is a tool that
rewrites articles like human, just search in google: miftolo's tools

Also visit my page; JaredBig: https://LuisaBad.wix.com
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas