Menu

Śmieci po nowemu

Śmieci po nowemu

 

Od 1 stycznia tego roku w Gminie Ostrów Wielkopolski rozszerza się segregacja odpadów komunalnych.

Mieszkańcy będą dostawać dwa dodatkowe worki: niebieski na odpady papierowe oraz brązowy na odpady biodegradowalne (BIO). Do tej pory w gminie odpady segregowano do żółtych i zielonych worków oraz do pojemników na odpady zmieszane. Opłaty za wywóz śmieci do marca nie ulegają zmianie. Później (od 1 kwietnia) zmieni się sposób naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Cena naliczana będzie od osoby, a nie jak do tej pory od gospodarstwa domowego. Zmiany są konieczne, bo dotychczasowe opłaty nie pokrywały kosztów gminnego systemu gospodarki odpadami. Każdego roku do cen dopłacała Gmina Ostrów Wielkopolski. Jednak Regionalna Izba Obrachunkowa uznała to jako niezgodne z prawem. Według przepisów system gospodarowania odpadami musi w całości pokrywać się z opłat. W marcu będzie konieczność złożenia nowych deklaracji. Druki deklaracji otrzymają Państwo za pośrednictwem Sołtysów (wraz z decyzją podatkową) lub upoważnionych pracowników Urzędu Gminy.

Druki nowych deklaracji będzie można pobrać (od lutego) na naszej stronie internatowej www.ostrowwielkopolski.pl (w zakładce Gospodarka Odpadami) lub w Urzędzie Gminy pok. Nr 27.

- harmonogramy odbioru odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych oraz nowe naklejki identyfikacyjne na worki z segregacją do wszystkich gospodarstw domowych dostarczy firma wywozowa obsługująca daną miejscowość. Dodatkowo harmonogramy można pobrać w Urzędzie Gminy pok. Nr 27 oraz zamieszczamy je poniżej w formie elektronicznej:

Harmonogramy odbioru odpadów komunalnych (6,5Mb zip, pdf)

- w przypadku posiadania niewystarczającej ilości worków do segregacji dodatkowe worki można pobrać w Urzędzie Gminy pok. Nr 27 oraz w siedzibie właściwej firmy wywozowej tj.:

MZO S.A., Ostrów Wielkopolski ul. Staroprzygodzka 121 (tel. 62 733-81-37),
KOSZ. Sp. z o.o., Ostrów Wielkopolski ul. Wylotowa 57 (tel. 62 592-32-33)
EKO-KAR, Raszków ul. Polna 17 (tel. 62 734-35-25)

Brakujące naklejki identyfikacyjne na worki z segregacją można pobrać tylko w siedzibie firmy wywozowej.

Przypominamy wszystkim zainteresowanym posiadaniem tzw. książeczki wpłat za odpady komunalne *, iż będą one wydawane w Urzędzie Gminy pok. Nr 27 od 15 stycznia 2019 r.

*POSIADANIE KSIĄŻECZKI OPŁAT NIE ZWALNIA Z DODATKOWEJ OPŁATY (PROWIZJI) POBIERANEJ PRZEZ BANK CZY URZĄD POCZTOWY. BEZ DODATKOWYCH KOSZTÓW WPŁAT DOKONYWAĆ MOŻNA TYLKO W KASIE URZĘDU GMINY (HOL PRZY WEJŚCIU GŁÓWNYM).

Ostatnio zmienianyśroda, 02 styczeń 2019 10:12

Komentarze   

0 #1 Mieszkaniec gminy 2019-02-12 17:30
Powinno być od kubła A nie od osoby kto jest za
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas