Menu

Bo, Kobieta…

Bo, Kobieta…

 

Satyryk uprawiający inteligentny humor, konferansjer, poeta - różne oblicza Andrzeja Poniedzielskiego mogli odkryć goście Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim podczas sobotniego spotkania z artystą.

Jedna z najwybitniejszych postaci piosenki poetyckiej i kabaretu literackiego gościła w Wysocku Wielkim. W programie zatytułowanym „Bo, Kobieta”, artysta uraczył zgromadzoną publiczność odrobiną piosenki, monologu oraz poezji. Nie zabrakło także zabawnych anegdot z życia wziętych bo jak sam mówi, pomysły do swojej twórczości czerpie właśnie z życia, które dzieje się wokół niego, jego znajomych i przyjaciół. O kobietach i mężczyznach powiedział: - Różni nas…., tak wynika z moich badań…, wyobraźnia...., bo kobieta ma niewyobrażalną wyobraźnię a mężczyzna ma wyobraźnię 0,00…. po szesnastym miejscu po przecinku jest jakaś chybotliwa jedynka. To jest przepaść”. Ale nie tylko tytułowa kobieta była tematem spotkania. Poniedzielski poruszał wątki partnerskie, relacje ze światem czy wspomnienia z lat młodości.
Andrzej Poniedzielski to osoba z niepowtarzalnym dowcipem. Jego charakterystyczny, melancholijny i niespieszny rytm wypowiedzi przyciąga tłumy. Tak też było w przypadku spotkania w Wysocku Wielkim. Na sali Gminnego Ośrodka Kultury zgromadziło się około 150 osób. Wszyscy z ogromnym skupieniem słuchali artysty. Ten wyjątkowy wieczór nie mógł zakończyć się tak po prostu. Po blisko półtora godzinnym spotkaniu, kiedy przyszedł czas na zakończenie występu, publiczność nie miała dość i gromkimi brawami przywołała artystę ponownie na scenę.
Po spotkaniu można było kupić książkę oraz płytę artysty i zdobyć autograf lub zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Andrzej Poniedzielski urodził się 4 lipca 1954 roku w Iwaniskach (świętokrzyskie). Po maturze uzyskanej w technikum elektronicznym studiował w Politechnice Świętokrzyskiej, uzyskując w 1980 roku dyplom i tytuł magistra inżyniera automatyka. Jeszcze w technikum założył szkolny kabaret, a na pierwszym roku studiów napisał swoje pierwsze wiersze. Pierwszy tomik wierszy pt. „Chyba już można...” opublikował w 1984 roku. W 2002 r. została wydana pierwsza autorska płyta CD „13 łatwych utworów tanecznych”, z której piosenki i wiersze Andrzej Poniedzielski zaprezentował publiczności podczas Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”. Jest zdobywcą wielu nagród, autorem ponad 250 wierszy, kilkuset felietonów i wielu tekstów piosenek m. in. dla Elżbiety Adamiak, Michała Bajora, Haliny Frąckowiak, Edyty Geppert czy Maryli Rodowicz.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas