Menu

„Niedźwiedź” w Górznie

„Niedźwiedź” w Górznie

Aktorzy amatorskiego teatru „Trzy po Trzy” w górzeńskim pałacu wystawili jednoaktówkę Antoniego Czechowa „Niedźwiedź”. Widzowie byli świadkami wspaniałej gry aktorskiej, burzliwych scen oraz zaskakującego zakończenia.

W Pałacu w Górznie, dzięki współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie, 12 kwietnia widzowie mogli obejrzeć spektakl „Niedźwiedź” Antoniego Czechowa. Na scenie pojawili się aktorzy amatorskiego teatru „Trzy po Trzy”. Reżyserem spektaklu była Bogumiła Bednarek, która wcieliła się w rolę Heleny Iwanowej Popowej. Michał Pluciński zagrał rolę Grigorija Stiepanowicza Smimowa, natomiast Kazimierz Górski odegrał rolę Łukasza. Suflerem była Ewa Plucińska. Wszystkich zebranych powitali Katarzyna Pawłowska Dyrektor MGOK w Raszkowie oraz Dariusz Pryczak, dyrektor GBP w Gorzycach Wielkich. Odegrana historia o tym „Jak pewna pani z niedźwiedzia misia zrobiła”, nie pozwalała widzowi wyjść poza sceniczną rzeczywistość choćby na chwilę. To opowieść o miłości, która rodzi się z konfliktu. W domu wdowy Heleny Iwanowej Popowej, zrozpaczonej po śmierci swojego męża zjawia się jego wierzyciel. Właściciel ziemski Grigorij Stiepanowicz Smimow domaga się natychmiastowego spłacenia długu, który jeszcze przed śmiercią zaciągnął u niego małżonek Popowej. U pogrążonej w żałobie wdowy wizyta natrętnego Smirnowa wywołuje gniew. Wyrzuca intruza, który nie zamierza opuścić posiadłości, dopóki należność nie zostanie uiszczona. Wierny kamerdyner pani domu Łukasz prawie zemdlał przez przepychanki ze Smirnowem. Kiedy Popowa Grigorija nazywa niedźwiedziem, ten wzywa ją na pojedynek. Porywczy Smirnow uświadamia sobie w końcu, że kobieta go pociąga i nie jest mu obojętna. Awantura kończy się oświadczynami. Spektakl zachwycił publiczność
Po zakończeniu spektaklu dyrektor biblioteki podziękował państwu Duda za udostępnienie pięknych wnętrz pałacowych i możliwość odegrania w nich spektaklu oraz państwu Łyskawa za zaangażowanie w realizację przedsięwzięcia.

Komentarze   

0 #1 Dusty 2019-04-22 14:25
Hi. I have checked your osw24.pl and i see you've got some
duplicate content so probably it is the reason that you don't rank hi in google.
But you can fix this issue fast. There is a tool
that generates content like human, just search in google: miftolo's tools

Also visit my web-site ... TerrieBig: https://LeilaniWee.blogspot.com
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas