Menu

IX Turniej Wsi

IX Turniej Wsi

Reprezentacje pięciu sołectw z gminy Ostrów Wielkopolski brały udział w IX Turnieju Wsi. Tym razem podczas kolejnej rywalizacji zmierzyły się miejscowości Biniew, Borowiec, Górzno, Gutów i Sobótka. Wioski rywalizowały ze sobą w dziesięciu konkurencjach, podczas których nie brakowało emocji.

W słoneczne, sobotnie popołudnie, 15 czerwca 2019 roku w parku pałacowym w Górznie, miała miejsce zabawa o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Do turnieju w formie partnerstwa przygotowywano się już od kilku miesięcy. Sołectwa podzieliły się obowiązkami i razem przygotowano imprezę finałową. Po powitaniu wszystkich zebranych przez prowadzących Dariusza Pryczaka i Jarosława Wardawego imprezę rozpoczęły występy przedszkolaków z Biniewa, Borowca i Sobótki, którzy przedstawili swoje umiejętności wokalne i taneczne. Następnie wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szczurach oraz z Sobótki. Występ wokalny zaprezentował również dyrektor ze Szkoły Podstawowej w Szczurach Karol Hoffman. Po występach artystycznych odbyły się zawody między przedszkolami, podczas których dzieci musiały w jak najszybszym czasie przebiec tor przeszkód.
W turnieju właściwym rywalizowały ze sobą miejscowości: Biniew, Borowiec, Górzno, Sobótka oraz po raz pierwszy Gutów. Wioski konkurowały ze sobą w dziesięciu dyscyplinach, podczas których nie brakowało emocji. Były to marsz w spodniach, slalom z rurą, rozkładanie namiotów, bieg w kaloszach, przenoszenie wody, wędrówka z balonem, wbijanie gwoździ oraz rzut jajkiem. W konkurencjach sprawnościowych na torach młodzież i dorośli rywalizowali w zadaniach drużynowych. Konkurencje były mierzalne, liczyła się długość rzutu lub czas wykonania zadania. Nad rywalizacją czuwał sędzia Michał Szymoniak.
Walka pełna emocji trwała do samego końca, choć w turnieju chodzi głównie o dobrą zabawę i integrację mieszkańców. Po kilkugodzinnej rywalizacji musiała odbyć się dogrywka o pierwsze miejsce, w której rywalizowały miejscowości Biniew i Borowiec. Zwycięzcą okazał się Borowiec z dorobkiem 37 punktów, tuż za nimi sklasyfikowano Biniew z 36 punktami, dalej Gutów 28 punktów i Górzno oraz Sobótka po 26 punktów. Zwycięzcy otrzymali puchar z nagrodą pieniężną dla sołectwa. Zgodnie z ustaleniami przed turniejem triumfator będzie miał zaszczyt zorganizowania kolejnego turnieju. W tej sytuacji następny Turniej Wsi odbędzie się w Borowcu.
Wśród atrakcji Turnieju Wsi można było znaleźć dmuchane zamki sfinansowane przez gminę Ostrów Wlkp. oraz stoisko z przekąskami. Strefę gastro zapewniła Restauracja Podjadek. Do animacji włączyła się Gminna Biblioteka Publiczna. Na odwiedzających czekały kolorowanki, quizy, drobne upominki, baloniki oraz gry planszowe. Stoisko z rękodziełem zaprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich w Biniewie.
Impreza była wsparta organizacyjnie przez Sołtysów i Rady Soleckie, Koła Gospodyń Wiejskich: Biniew, Borowiec, Górzno, Gutów, Sobótka; Przedszkola: Biniew, Borowiec, Sobótka; Szkoły Podstawowe w Sobótce i szczurach; Ochotnicze Straże Pożarne w Biniewie, Borowcu i Sobótce; LZS Sobótka; Kółko Rolnicze i Spółdzielnię Mieszkaniową w Sobótce, Gminną Bibliotekę Publiczną w Gorzycach Wielkich oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 17 czerwiec 2019 13:41

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas